Waldemar Kitlas otrzymuje rekomendację Komitetu Referendalnego

Waldemar Kitlas otrzymuje rekomendację Komitetu Referendalnego

Podczas piątkowej konferencji prasowej Komitet Referendalny Dobra Wybiera udzielił rekomendacji Waldemarowi Kitlasowi, jest on potencjalnym kandydatem na stanowisko wójta gminy Dobra w przypadku skutecznego odwołania w referendum wójt – Teresy Dery.

W tej chwili najważniejsze jest referendum, a nie kandydat na wójta. Przez swój głos możecie wyrazić swoje poparcie dla naszych działań. Jednak chcemy abyście wiedzieli, że mamy plan i go zrealizujemy! – mówi Waldemar Kitlas mieszkaniec Bezrzecza

Waldemar Kitals o sobie:

Mam 53 lata, jestem absolwentem wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytet Szczecińskiego.


W mojej pracy zawodowej jako Agent Celny od wielu lat współpracuję z administracja państwową. Pracuje w oparciu o wciąż zmieniające się o prawo i procedury. W agencji celnej odpowiadałem między innymi za wdrożenie procedur systemu zarządzania jakością
i funkcjonowania przedsiębiorstwa według ISO i AEO. Poza praca w branży spedycyjno – morskiej jestem również współwłaścicielem firmy handlowo-usługowej. Dlatego też tak doskonale orientuje się w potrzebach przedsiębiorców, ale również problemach współpracy na linii administracja – przedsiębiorcy.

Działając aktywnie w sferze zawodowej potrafię podejmować trudne decyzje, planować i dbać o realizacje wyznaczonego celu.

Od 2019 roku jestem członkiem rady sołeckiej, chociaż już wcześniej angażowałem się czynnie w życie społeczności lokalnej i pomoc w organizacji imprez masowych. Jestem również inicjatorem zgłaszanych propozycji projektów w budżecie obywatelskim i gminnym.

Pasjonuje mnie, historia, polityka, sporty wodne, piłka nożna i golf. Dzięki każdej z moich pasji rozwijam inne umiejętności. Kontakty z ludźmi motywują mnie do działania, uczulają na potrzeby społeczne i nakreślają kierunki działania.


Chcę w naszej gminie:

  • wdrożyć przejrzyste standardy inwestycji,
  • opracować i wdrożyć plan zagospodarowania przestrzennego,
  • uporządkować przestrzeń i nadać jej charakter odpowiadający potrzebom mieszkańców i potencjałowi danej miejscowości,
  • wdrożyć myślenie strategiczne, oparte na wykorzystaniu wewnętrznego potencjału gminy zwiększyć udział w rozwoju gminy funduszy i środków zewnętrznych,
  • poprawić jakość naszego życia w naszych miejscowościach.

To jest możliwe i konieczne!