Nie dajmy się zmanipulować!

Nie dajmy się zmanipulować!

Portale informacyjne wykorzystywane do celów propagandowych, opłacane z naszych wspólnych pieniędzy i prowadzone przez z rodzinę radnego z Komitetu Wyborczego Teresy Dery Jerzego Stachowicza, rozpoczęły bezpardonową walkę o zachowanie przywilejów swoich i swoich mocodawców.

Żenujące i frustrujące jest to, że my jako mieszkańcy musimy płacić za atak na mieszkańców jak i na nas, jako inicjatorów referendum z to, że je organizujemy – do czego mamy konstytucyjne prawo.

Mimo tego, że te portale są opłacane z naszych mieszkańców pieniędzy, próbują manipulować mieszkańcami, twierdząc, że 443 podpisy odrzucone przez Komisarza Wyborczego podważa wiarygodność inicjatorów referendum.

Trolle z fałszywą tożsamością wyczuły szansę i rzuciły się na inicjatorów referendum, kłamiąc i manipulując. 17 % odrzuconych głosów to dla nich niesamowita afera. Niektórzy już wsadzają Magdę Zagrodzką do więzienia, mimo, że nie jest w Komitecie Referendalnym, a pomagała nam tylko zbierać podpisy.

Kultura wypowiedzi zwolenników Teresy Dery pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej utwierdziło nas to w przekonaniu o słuszności referendum.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że weryfikacja podpisów przez Komisarza Wyborczego będzie bardzo restrykcyjna. Liczyliśmy się z odrzuceniem 10-20 % głosów. Dlatego zebraliśmy oddaliśmy ponad 800 głosów więcej nie mogliśmy zawieść naszych mieszkańców.

Jak wyglądała weryfikacja podpisów do referendów w Polsce

Racibórz 19% – złożono 4776 podpisów komisarz wyborczy odrzucił 882 . Referendum się nie odbyło.

Nowe miasteczko 45% – podpisów odrzucono. W tej miejscowości sprawę rozstrzygnął sąd administracyjny na korzyść organizatorów referendum.

Warszawa 25% – inicjatorzy referendum zebrali ok. 224 tys. podpisów, prawidłowo złożonych było ok. 166 tys.

Kraków 46% – złożono ok. 90 tys. podpisów, potrzebnych było 60 tys. Za ważne uznano 48 tys. Referendum się nie odbyło.

Oława – wniosek o referendum odrzucony w związku ze złymi numerami PESEL

To tylko kilka przykładów.

Nie dajcie się nabrać opłaconym propagandystom i pijarowcom. Nasz wniosek był profesjonalnie przygotowany, a na przykładzie innych miast nasze 17% procent odrzuconych podpisów wygląda bardzo dobrze.